Sedm mých objevů na mně

7. května 2012 v 15:39 | Vlasta Řenčová |  Sedmikráska
Teď pryč s přílišným podceňováním aneb - Co jsem objevila na sobě samé! To, za co se nemusím stydět!


1. Jsem řekněme zodpovědná, zvídavá a nejsem líná!
Jistě, někdo si teď řekne "Ta je blbá, kdo by měl rád školu?"
Ano, možná jsem pitomá, nesplnila jsem vaše očekávání, ale taková jsem já. I když si ráda dám od školy pauzu (třeba týden, dva), po prázdninách jsem do školy natěšená, každý nový školní den mi dává něco nového. Nemusí to být zrovna nové vědomosti, ale třeba zážitky s Terkou.
Stejně tak se můžete divit, proč občas přemlouvám učitelky, abychom si konečně napsali písemku - třeba z dějepisu. Nebo proč dělám "jen tak" referáty a dobrovolné úkoly. Ne, nepotřebuji si "šplhnout", ale baví mě to. Jsem ráda, když můžu být aktivní, zapojit se :)
Moje starší sestra tvrdí, že bych ji měla poslouchat, protože "Ona je ta starší, ta chytřejší, ta v právu!" Ale když jde o samostatnou přípravu do školy, časné vstávání či vykonání domácí práce, je nějak pozadu.
Dneska například: Mamka měla volno a tak jsme jely do školy autobusem. Ten jezdí na autobusák, který je asi kilometr od školy a pak blíž a blíž, jsou to dvě zastávky. Já jsem vystoupila na autobusáku a že se projdu, však to nijak neškodí! Těch pár holek, které jsou spíše slepice a kravičky a jiná domácí, rádoby užitečná zvířata mi začalo nadávat "Ty jsi blbá, proč nejedeš nahoru?" a klepaly si přitom na čelo. Mezi nimi pochopitelně moje milovaná sestřička.

2. I když nejsem v něčem nejlepší, baví mě to.
To je častý problém mnoha lidí. Jakmile jim něco nejde, třeba proto, že se příliš nesnaží, nebo to dělají poprvé, řeknou "Je to pitomý" a tím to pro ně končí.
Já taková nejsem.
Většinou, i když mi něco nejde, nebo nejsem nejlepší, mě to baví a usiluji o to, aby se to zlepšovalo.
Moc mě baví vybíjená, ale kromě občasného zachycení míče a náhodného vybití soupeře jsem levá. Ale přesto s radostí škemrám u profesora tělocviku, aby jsme si alespoň jednou zahráli.
Holky mi často říkají, že jim to kazím, třeba když mi ujede ruka a já nehodím velkou ránu, když míš nechytnu nebo přešlápnu. Ale ať se někdy podívají na sebe!
Podobné je to se zlomky. Nejsem žádná hvězda, nepočítám z hlavy a mnohdy udělám chybu. Přesto mám počítání zlomků ráda a chci to učitelce ukázat :)

3. Nevzdávám se před koncem!
Nevím, zda-li to platí úplně vždycky, zase tolik se nekontroluji. Ale vím jistě, že se nevzdám, dokud není po všem.
Dneska jsme například hráli přehazovanou. Druhé družstvo vedlo o osm bodů, a jedna holka naštvaně říkala "To nemá cenu, stejně prohrajeme". Ale to už jsem chytala a házela, užívala si oblíbené hry a dávala do toho všechno :) Pravda, pak jsme kvůli mému nadšení prohráli o bod, ale co :)

4. Nestarám se příliš o to, jak vypadám.
Ano, nejsem ta bláznivá nána, která pokud nemá nejnovější kabelku, značkový deodorant či dotykový mobil, šílí. Jsem normální holka. Prostě si ráno vezmu kalhoty a tričko, neřeším, jak moc je to v módě, normálně si pročešu vlasy bez zbytečného sprejování a jiného ničení vlasů, opláchnu si obličej, což je mimochodem prospěšnější než káva...
Často se na mě lidé dívají, hlavně holky v mém věku, jako na pitomou a nevkusnou. Víte, já opravdu nemám zapotřebí jít až tak s dobou. Proč bychom měli pořád kupovat nové a nové oblečení! Nestydím se nosit kalhoty po mámě, boty po babičce a trička po dcerách máminy kamarádky.
Stejně tak jsem obyčejná, jelikož se nemaluju a nelakuju si nehty, protože si nebarvím přihlouple hlavu jako holky ze třídy a neničím si vlasy.
A že mám pár kilo navíc? No a? Pokud se na mě dívat nechcete, já vás nenutím!

5. Umím být taková, jakou mě potřebujete.
Když potřebujete rozveselit, dokážu vtipkovat. Když povzbudit, řeknu nějaké vaše plus, za které se nemusíte stydět.
Mnoho holek podrží tím, že dá za příklad sebe. Je to vždy správné? Ne, mnohdy to nepomůže. Opravdu, názory druhých, jsou-li příliš upřímné, nepomůžou.
Ale hlavně umím být taková, jaká opravdu jsem. Svá!

6.Jím!
Ha! Jistě, proto mám přeci ty faldíky na břiše a zadku, ne?
I když spoustu jídel nejím, nejsem příliš vybíravá. Sním veškeré maso (překvapivě i játra, jsou-li dobře udělaná), přílohy i zákusky, ovoce i zeleninu (jistě, pár výjimek) a vypiju také skoro všechno, kromě těch hnusných redbullů a já nevím čeho ještě.
Ve školní jídelně sice nevaří nejlépe, ale často mi tam jídla chutnají. Vždy si přisedne jedna holka a s ošklebováním nad (třeba vepřo-knedlo-zelo) jídlem se zeptá "Je to dobrý? Ach, já zapomněla, ty jíš všechno!" A začne se chechtat.
No a, že mi chutná? Já se za chuť k pořádnému jídlu nestydím!

7. Nestydím se!
Není pro mě problém pozdravit, odmítnout, poděkovat a poprosit, trochu se hádat když je třeba a vysvětlovat, i když se mě nikdo neptá.


Co myslíte? Jsou tyto objevy založeny na něčem, čemu se říká pravda?
A co vašich sedm krásných objevů? :) Podělte se!!!

Mimochodem - Awia mi dělá portrét!
Náčrt:
 


Komentáře

1 Šeříková Šeříková | Web | 7. května 2012 v 16:03 | Reagovat

Moc se mi líbí lidé, kteří o sobě dokáží říct sedm krásných věcí. Od čeho přece kvetou drahé Sedmikrásky?
Mám Tě opravdu ráda hlavně proto, že umíš kouzlit se vším, co Ti Bůh daroval - milou povahou, krásným zevnějškem a přenádhernou Dušičkou, Srdíčkem, ve kterém kvete sedmikrásková Alej :)

Mých sedm krás? Já.. no. Miluji se, své chování, svoji něžnost, jemnost, mírnost, slušnost, tichost a obětavost - cinkají jako hlas jarního deště. Oblečení lehce řeším, žádná líčidla, barviva nepoužívám, protože co mi Otec daroval, toho si vážím. Ke svému tělu cítím lásku, ale bohužel utrpělo před časem hladovění, snažím se mu všechno vynahradit :)

2 Šeříková Šeříková | Web | 7. května 2012 v 16:05 | Reagovat

PS: Prosím, nevšímej si holek, co Ti říkají hnusné věci. Je mi jich líto, protože kritizují sami sebe, vidí v Tobě zrcadlo, jako měsíc v čisté studánce :)

3 kirma-lee kirma-lee | Web | 7. května 2012 v 16:13 | Reagovat

Teda holka, já tě obdivuju. Nevzdáváš se, jdeš do toho stejně s chutí, i když nějakou věc moc neumíš... Já být taková, nejsem tím, co jsem teď. Malování, barvení vlasů mi nevadí, ale taky nesnášim ty nafoukaný nány, co si o sobě moc myslí. Tvůj článek se mi opravdu líbil. Máš zdravé a skvělé sebevědomí! Kéž by bylo takových lidí na světě víc...

4 i r i s i r i s | Web | 7. května 2012 v 16:14 | Reagovat

Páni, tenhle článek se mi četl úplně skvěle. A moc se mi líbí, jak na sobě umíš najít sedm skvělých věcí a něco o nich napsat - mám totiž obavu, že já to neumím. A myslím, že většina tvých dobrých vlastností jsou ke spokojenému životu nezbytné... :-)

5 Inu~ Inu~ | Web | 7. května 2012 v 16:15 | Reagovat

Ahoj :3
Som na tvojom blogu myslím poprvé, čiže ťa ešte nepoznám, ale hodlám to zmeniť. Už mnoho krát sa mi dosvedčilo, že ľudia, ktorý nevyzerajú ako pipky sú oveľa lepší povahovo ako tie fifleny. A keď sa s niekým takým bavím, nehanbím sa za to ako niekto iní. Kľudne s tým človekom budem utekať po ulici a vykrikovať že on/ona je moja kamarátka/kamarát a čo, je to moja vec. A to že neni ona/on alebo ja najkúlovejší na svete? A čo, je to moja vec. A aj tak ma tie pipky nezaujímajú. Vždy sa starajú len o to, čo nezaujíma mňa. No, to by bolo na dlho.

Máš veľmi pekné vlastnosti ^^ Ja keď mi niečo nejde, tak sa na to síce hneď nevykašlem, ale neskutočne ma to štve, mám nervy a rúcam všetko naokolo :D

Budem úprimná a poviem ti, že o nejakých svojích krásach neviem, pretože som hrozná, každého odoháňam, som zlá, nadávam a som pre niekoho až nad hranice drzá, papulnatá, opovážlivá a mám nevhodné správanie. O vzhľade sa radšej ani baviť nebudeme ^^"

A páči sa mi tvoj design ^^ Síce nie je môj štýl, ale je taký optimistický :-)

6 Fée Fée | Web | 7. května 2012 v 16:45 | Reagovat

Je super, že na sobě nehledáš jen zápory :-) Spoustu věcí obdivuji - třeba to, že nejsi líná. Já bych byla ráda cílevědomá, ale i když vím, že něco mám udělat, většinou se k tomu nedokopu.
Jinak se ale taky nestarám o to, jak vypadám, jestli mám vždycky vytrhané obočí a nebo jestli mi někde neraší beďary. No jo, přítel mi říká, že je rád, že nejsem hloupá nanynka :-)
Jinak jím ráda, ale jsem hrozně vybíravá, to ti také závidím :-D

Možná by bylo zajímavé sepsat něco takového o sobě, ale bůhví, jestli bych o sobě tolik kladů dokázala říct :-)

7 Ruža z Moravy Ruža z Moravy | E-mail | Web | 7. května 2012 v 16:55 | Reagovat

Pěkně napsané, buď ráda taková, jaká jsi. :-)

8 David Bachmann David Bachmann | E-mail | Web | 7. května 2012 v 17:52 | Reagovat

Vždyť už jsem ti psal, že takovou dceru bych bral všema deseti!!!
Když se s tebou porovnám, tak hlavní rozdíl je v tom, že nevydržím u věcí, které mě nebaví a které mi nejdou. Moc se mi líbí, že se nestydíš. Jen člověk, který svou vlastní "důstojnost" nebere příliš vážně, to může někam v životě dotáhnout. Je potřeba mít se rád a přijímat se tak, jak jsi. Ty to umíš a je to dobře. Jdi vždycky svou vlastní cestou a nedej příliš na to, co si o tom kdo myslí.

9 Vendy Vendy | Web | 7. května 2012 v 18:46 | Reagovat

Jsi príma holka. A že si dokážeš jít za svým, docela obdivuji. Já ve tvém věku jsem byla docela ve vleku toho, co se nosí - samozřejmě, na rifle jsme neměli a tak mě štvalo, že jsem chodila v normálních kalhotech. Přitom, když se dnes podívám na své fotky, tak si říkám, že tyhle předsudky a problémy jsem vůbec nemusela mít.
Ty máš zdravé sebevědomí a to je hodně. Jen si je udržuj, protože za to stojíš.
A že se ti spolužačky pošklebují, včetně tvé ségry? Víš co? Ony mají v hlavě vymeteno. Ty máš v hlavě spoustu báječných myšlenek. Jseš perfektní holka.
A možná přijde čas, kdy začneš používat i líčidla, ale určitě budeš decentní. Na to však máš opravdu dost času (teď si připadám jako mravokárná tetička... :-D)
A jseš pěkná holka. Nejsi holt bárbína, ale jsi sympatická a pěkná holka.
A je dobře, že na sobě nacházíš i dobré věci - protože je prostě máš! :-)

10 Tramvajka Tramvajka | Web | 7. května 2012 v 20:20 | Reagovat

Fakt je to hezký článek, povzbudil mě.
První krásu bych řekla, že máme společnou, ale já mám někdy líná období. Když se třeba v březnu a v dubnu učím každý den tak pak v květnu mám náladu jen na čtení a spaní a kreslení a hraní na klávesy a tak.
Ve škole mi to jde a snažím se být upřímná, ale vždycky se najdou situace, kdy se to nehodí(neřeknu pětileté sestře, že šmoula, kterého nakreslila má větší ruku než hlavu, že jo) Vyloženě nesnáším takové ty machrovací řeči. Třeba když se u oběda baví půl hodiny dvě spolužačky(dle mého nány) o tom, co mají na výzo a pak z nich vyleze, že se o známky vůbec nestarají a neučí se, tak ehm...
Hezkému oblečení přijdeš na chuť za pár let a i když nijak závratně to nebudeš řešit, bude tě to třeba bavit.:-)
Svým způsobem jsem ctižádostivá, ale nevím, zda je to dobrá vlastnost :-?
A jak napsali i někteří přede mnou, je fajn, že na sobě vidíš to dobré, to mi někdy moc nejde. A z článků vyzníváš jako skvělá holka a i když jsi o dva roky mladší než já, máš rozumu na rozdávání - hlavně těm starším zmalovaným nánám:-)

11 Pauline Pauline | Web | 7. května 2012 v 21:30 | Reagovat

Je hezké, že na sobě umíš najít věci, které máš ráda. Já s tímto mám velký problém, mám malé sebevědomí, tudíž jsem stále nespokojená sama se sebou a neumím se pochválit. :) Třeba se to časem naučím :) Líbí se mi, že se umíš brát taková jaká si, musíš být prímová holka;)
S tím oblečením jsem to měla stejné, ale přišlo to samo, začalo mě bavit nakupování, k Vánocům mám nejraději měkké dárky :) Jednou to přijít muselo, přeci jenom mi už táhne na 15..:)
Máš můj obdiv, málokdo se dokáže sám se sebou spokojit jako ty ;)

12 TlusŤjoch TlusŤjoch | Web | 7. května 2012 v 22:15 | Reagovat

Objevil jsem své druhé já.

13 bumblebee bumblebee | Web | 8. května 2012 v 11:04 | Reagovat

ach musím říct že dvojku ti závidím..mě když něco nejde začnu se vztekat a když to nejde ani po delší době musím toho nechat nebo bych se zbláznila :D

14 Sušenka Sušenka | E-mail | Web | 8. května 2012 v 11:23 | Reagovat

Když si psala, že se nevztekáš hned jak ti neco nejde... tak já bych nejradši roztřískala nejblíže položený nábytek... :D ovšem musím se krotit :/ :D ten portrét je super :)

15 terka-vesela terka-vesela | 8. května 2012 v 12:19 | Reagovat

Je to super, Gigi, že jsi na sobě objevila pozitivní věci:-)
Tím si zvedneš seběvědomí a staneš se jednoho dne slavnou spisovatelkou. Moc ti to přeju, aby se ti vyplnil tvůj největší sen... A já se těším, až si Tvoje knihy budu moci zapsat do čtenářského deníku:-)

16 Thalia Thalia | Web | 8. května 2012 v 17:59 | Reagovat

Je skvělé si uvědomit, kolik kladů na sobě člověk najde :-)

17 Janinka Janinka | Web | 9. května 2012 v 15:10 | Reagovat

Fajn, že na sobě hledáš dobré, to v dnešní době dělá málo lidí...

18 Jezurka Jezurka | Web | 9. května 2012 v 16:39 | Reagovat

To je krásná sebekritika! A vůbec nic špatného na Tobě nevidím! Vždyť jsi vlastně ještě "malá", jak sama o sobě leckdy říkáš, tak proč bys měla kopírovat manýry dospělých, no ne? Jen buď stále svou a určitě neprohloupíš! My Tě máme rádi takovou, jaká jsi! ;-)

19 Sedmikráska Sedmikráska | E-mail | Web | 9. května 2012 v 18:44 | Reagovat

[1]: Opravdu? Moc děkuji, vážím si všech Tvých slov!
Je mi líto, co se Ti stalo, ale věřím, že Tvé štěstí teprve přichází ;-)
[2]: Ty si to vážně myslíš? Já a studánka? To je ... pocta! :D
[3]: Však ono je ;-) Jen jich tolik nemá blog :-D
[4]: Jsou ;-) Ale nemysli si, občas to také poruším, situace :-? ;-) :D
[5]: Neboj ;-) Své krásy poznáš životem ;-) :-)
[6]: A zase - I zápory hledám, ale občas je třeba se trochu pochválit :D
[7]: Jsem ;-)
[8]: Taková jsem já 8-)
[9]: Náhodou, rifle nejsou moc pěkné. Kalhoty jsou pohodlnější a rozhodně se hodí k vícero věcem ;-) Také je ráda nosím po mamce :-D
[10]: Jistě, to se taky stane. Já zase všechno nechávám na poslední chvíli! Nekašlu na to, jen se tomu tolik nevěnuji :D
[11]: Já jsem pořád nespokojená se svou knihou, takže vlastně nic nepíšu, protože cokoliv je na papíře, je na mě moc špatný :-?
[12]: A kde? :-D
[13]: A nejsme blázniví všichni? :-P
[14]: Hale, já občas taky mám chuť ;-)
[15]: A já to přeju Tobě! A tu sázku, kdo vyhraje? :-)
[16]: A že jich je ;-)
[17]: Doufám, že jsi mezi nimi;-)
[18]: No, jinak to nejde :-D

20 Ilma Ilma | E-mail | Web | 10. května 2012 v 16:17 | Reagovat

Je dobře, když někdo na sobě dokáže vyzdvihnout ty dobré stránky, a přitom má sebevědomí ve zdravé míře.
Myslím, že je dobře, že jsi taková, jaká jis, protože ti to bude v životě přínosné..
Jak mi kdysi řekl, jeden pro mě velmi vzácný člověk: "Nejkrásnější člověk se pozná podle své skromnosti." -Je to pravda!

21 Sedmikráska Sedmikráska | Web | 11. května 2012 v 13:51 | Reagovat

[20]: Můj problém je v tom, že skromnost hraničí s podceňováním :-? ;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama