Mořská víla Lizuer (3/4)

7. července 2012 v 11:48 | Vlasta Řenčová |  Z nitra lesa
***
Tommi se porozhlédl po kraji, kde teď měl zůstávat a pak šel vyhlížet Lizuer, stýskalo se mu po ní. Na svůj domov, jako by zapomněl, když se s Lizuer poznal.


Tou dobou se již Lizuer vracela zpět, Liamona jí popřála hodně štěstí s osudem a zmizela.
Na dnešní den, opravdu tak slunečný a parný, chtěla Lizuer ukázat Tommimu moře. On tedy nasedl do pramičky, ona plula pod vodou. Když už lidé na pláži vypadali jako malé, neškodné drobečky, zastavili se. Lizuer se celou polovinou těla vytáhla z vody a užívala si té chvíle ticha s Tommim.
Opět si začali povídat, společně snili, smáli se a skoro, jako by jejich mysl byla propojena, nebylo vždy třeba slov…

Takhle nenuceně si užívali do té doby, než Tommimu došlo ovoce a nějaké sladkosti, které zbyly z vánoc. Tehdy se smutně kolébali s Lizuer na vlnkách noci.
Nakonec to vyřešili tak, že Tommi si každý den chodil pro snídani k Patrikovi. Řekl, že máma nevaří dobře a Patrik to pochopil, tak mu oknem vždy podal namazanou housku a nějaké ovoce na den.
A zase bylo vše, jak má být…

Když odpolední slunko zívalo a Lizuer s Tommim uvažovali nad budoucností, projížděla tou krajinou nákladní loď, která převážela kakaové boby. Oni to z té vzdálenosti nepoznali.
Při zatáčení na vodě vypadl z trajektu jeden bob. Lizuer, která si ho všimla, ho nenechala ztratit se na dně moře. Uchopila ho a nechala v Tommiho loďce, kterou vlny z té velké nákladní lodi úplně rozkymácely.
Co to je? Zeptala se němě.
"No, nevím," zamyslel se klučina. On věděl, tušil, že je to něco, co zná!
Nikdy si to neviděl?
"Jo, asi ano! Ale jak se to jmenuje…." Přemýšlel. "Už vím!" plácl se do čela, "to je kakaový bob!"
Lizuer, jako by něco zašimralo, ale něžně, jako dotyk motýlích křídel, v břiše. Tak tahle vypadá to, co má být sladké jako štěstí samotné. Najednou se jí v čokoládových očích jiskrně zatřpytila slzička, která neznamenala smutek, ale dojetí!
Podobný pocit měl i Tommi, ale byl malý a neuměl to popsat.
Jejich přátelství bylo snad ještě větší, než v uplynulých týdnech! Kakaový bob, který voněl jako čerstvé dřevo se skořicí, Lizuer rozpůlila a oba dva si polovinu nechali, na znamení věčného přátelství…

Léto končilo. Končila doba slunných a bezmračných dnů, s nocí přicházel ledový vítr a se dnem deště. Ovlivňovalo to i styk Tommiho s Lizuer. Tommi teď často přespával u Patrika a přes den se s Lizuer také nevídal. Moře bylo rozbouřené a nebezpečně velké vlny ledové mořské vody smývaly vše, co jim přišlo do cesty. Lizuer dokázala žít hluboko pod vodou, k hladině teď také moc neplavala, neboť nebyla natolik silná, aby se krutým vlnám vzepřela.
Avšak tahle doba, ty vlny, pomohly k nekonečné lásce Tommiho a Lizuer…

Jednoho listopadového, zamračeného, ale klidného dne nasedl Tommi do malé pramičky a vyrazil na moře. Lizuer na něj již čekala. Oba dva drželo pohromadě pouze přátelství, kterým si byli jisti díky kakaovému bobu, který se zatřpytil jako sluncem osvícená sláma vždy, když si jeden na druhého vzpomněl.
Chvíli si povídali, pak mlčeli a sledovali moře, které se po několika týdnech opět uklidnilo, a nakonec jen mlčeli a dívali se sobě do očí.
Nakonec Tommi usnul a Lizuer, v té chvilce, si plula rozčesat své medové vlásky, chtěla se Tommimu zalíbit. Jako kdyby k ní nevzhlížel už teď, jako by byla anděl. Pro něj jím zůstávala.
Ale když se Lizuer na dně oceánu upravovala, nevěděla o mračnu, které udeřilo na pobřežní městečko a valilo se vzdušnou čarou nad moře. Tommi spal a tak také nic netušil. Snil o Lizuer, o tom, jak spolu proplouvají korálovými útesy…
 


Komentáře

1 terka-vesela terka-vesela | 7. července 2012 v 12:11 | Reagovat

těším se na pokračování, zajímá mě, jak to dopadne:-)

2 Šeříková Šeříková | Web | 8. července 2012 v 11:53 | Reagovat

Přátelství nezničí ani děsivá bouřka, spíše naopak, myslím ( možná i vím), že si bude Lizuer s Tommim ještě bližší :-)

3 Sedmikráska Sedmikráska | E-mail | Web | 16. července 2012 v 11:26 | Reagovat

[1]: Můžeš hádat! :-D
[2]: Přátelství nezničí nic... jen zrada druhého.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama